QUATUOR ELEMENTA / DÖRT ELEMENT

Simber Atay’ın yönettiği ve Melih Elhan, Zekiye Buğurcu, Gözde Yenipazarlı- Dinler ile Pınar Boztepe-Mutlu’nun yer aldığı bu projede, tabiatın döngüsünü belirleyen tarihlerde, insan ve doğa ilişkisini temel alan kitaplardan seçilen bölümlerin okumaları yapılacak ve bu performanslar, Haydar Pekdüz, Kaan Zati, Melih Berkay Kır, Semih Özenen tarafından kayda alınacak ve projenin sosyal medya tasarımcısı Nilay Uluğ tarafından yayınlanacaktır.

QUATUOR ELEMENTA / DÖRT ELEMENT

Simber Atay’ın yönettiği Quatuor Elementa projesi, 2017 yılı cemre ve ekinoks takvimlerine göre şekillendirilmiş; Cemre performansları, Pazartesi Konuşmaları olarak, Ekinoks performansları ise Ekinoks Okumaları olarak planlanmıştır. 20 Şubat 2017’de başlayan Proje, 21 Mart 2018’de Konuşma/Okuma/Kayıt ve Hayatımızın Hasadı başlığı altında film gösterileri ve fotoğraf sergisi ile tamamlanacaktır.

Proje’de, Simber Atay, Melih Elhan, Zekiye Buğurcu, Gözde Yenipazarlı-Dinler, ve Pınar Boztepe-Mutlu, insan-doğa ilişkisini betimleyen ve irdeleyen edebi yapıtlardan bölümler seçerek okuma performansları gerçekleştirmektedirler. Performanslar, doğada, kütüphaneler gibi kültür ortamlarında, bahçeler ve parklar gibi kent ve doğanın buluşma yerlerinde icra edilmektedir.

Okumalar, zaman zaman doğaçlamalarla, Haydar Pekdüz, Kaan Zati, Melih Berkay Kır, Semih Özenen tarafından, film ve fotoğraf olarak kaydedilmektedir.
Proje ile aynı adı taşıyan ve projenin sosyal medyadaki yansıması olan QUATUOR ELEMENTA instagram hesabının tasarımı ve yönetimi Nilay Uluğ tarafından yapılmaktadır.