HAKKINDA

PORTIZMIR

PORTIZMIR Uluslararası Güncel Sanat Trienali, K2 Güncel Sanat Merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. K2, 2003 yılından beri İzmir’de aktif olan, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. PORTIZMIR projeleri ile, uluslararası güncel sanat platformu üzerinden, İzmir kentinin sanat ve kültür dinamiklerini harekete geçirmeyi ve sanatı daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşturmayı hedeflemektedir.

İlk PORTIZMIR 2007 yılında Emmy de Martelaere küratörlüğünde “Serap ve Arzu” başlığıyla, ikincisi 2010’da Dr. Necmi Sönmez küratörlüğünde “Sessizlik_Fırtına” başlığıyla, üçüncüsü ise 2013-2014 yıllarında Saša Nabergoj küratörlüğünde “İnsaf” başlığıyla düzenlenmiştir.

2017-2018’de “Nefes” başlığıyla düzenlenecek olan dördüncü PORTIZMIR’in tamamen alan çalışmaları şeklinde gerçekleştirilmesi uygun bulunmuştur. Bu kez, PORTIZMIR3’te vurgulanan sorunlara ilişkin çözüm önerileri getirilmesi hedeflenmektedir. PORTIZMIR4, sanatın farklı disiplinlerine yer veren ve üretim sürecinin görünür olmasına özen gösteren uluslararası projeler aracılığıyla “doğaya eklemlenen yapılı çevre, yapılı çevreye eklemlenen doğa” yaklaşımı ile İzmir kentinin yaratıcı potansiyeline dokunarak doğada ve kentte bir nefes alanı yaratmayı hedefler.

ozenen-width=1600

PORTIZMIR ile iletişim kur.

Fikirlerinizi paylaşmak için PORTIZMIR ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.