10 YIL ÖNCE 5 YIL SONRA İZMİR’DE GÜNCEL SANATIN YAKIN TARİHİ BÖLÜM 2

İzmir’de güncel sanatın son on yıllık periyodunu tartışmaya açan bir etkinlik olarak tasarlanan 10 yıl önce 5 yıl sonra: Temmuz ayı boyunca Alsancak’ta faaliyetlerini sürdüren sanat mekanı GALERİ A’yı bir bellek tazeleme, tartışma, kayıt, arşiv mekanına ve sunum platformuna dönüştürdü. 10 gün 10 etkinlik olarak tasarlanan program dahilinde dönemin tanıkları, sanatçıları konuk edildi. çeşitli görsel ve işitsel kayıtlar toparlandı ve dijital ortama aktarılmak ve Ekim ayında kullanıma açılmak üzere depolandı.

10 yıl önce 5 yıl sonra
İzmir’de güncel sanatın yakın tarihi
Bölüm 2

Yer: Galeri A
Sergi tarihleri ve ziyaret saatleri: 24 – 28 Ekim 2017, 13:00 – 18:30  
Açılış etkinliği: 24 Ekim 2017 Pazartesi 18.30

Buluşmalar:

1.Buluşma: 26 Ekim 2017 Perşembe – saat: 18:00
2.Buluşma: 27 Ekim 2017 Cuma – saat: 18:00

Etkinlik Hakkında:

İzmir’de güncel sanatın son on yıllık periyodunu tartışmaya açan bir etkinlik olarak tasarlanan 10 yıl önce 5 yıl sonra: Temmuz ayı boyunca Alsancak’ta faaliyetlerini sürdüren sanat mekanı GALERİ A’yı bir bellek tazeleme, tartışma, kayıt, arşiv mekanına ve sunum platformuna dönüştürdü. 10 gün 10 etkinlik olarak tasarlanan program dahilinde  dönemin tanıkları, sanatçıları konuk edildi. çeşitli görsel ve işitsel kayıtlar toparlandı ve dijital ortama aktarılmak ve Ekim ayında kullanıma açılmak üzere depolandı.

Ekim ayının 24’ünde ise etkinliğin ikinci ayağı yeniden GALERİ A’da izleyicilere ve aktif katılımcıya açık olacak. 5 gün sürecek bu etkinlik kapsamında önceki sunumların ve tartışmaların ses kayıtlarına ulaşılabilirken, sunumlardan arta kalanlar ile hazırlanan iki adet dökümanter video’ya yer verilecek. Sergi kapsamında kurulacak bir yuvarlak masa ise geçtiğimiz etkinlikte sunumlara katılan kollektif, inisiyatif, yazar ve sanatçıların getirecekleri materyallerin buluştuğu bir yeniden toparlanma mekanını oluşturacak.

Etkinlik kapsamında bu yuvarlak masa etrafında yapılacak iki adet buluşma gerçekleştirilecektir.

24 ekim açılış günü yapılacak sunumun ardından 26 ve 27 ekim günlerinde yapılacak etkinliklerde ise İzmir’de aktüel etkinlikler üzerinden şehirdeki güncel sanatın bu günkü durumu ve olasılıklar tartışılacak, üretim kalitesi, izleyici ile etkileşim, gelecek programlar gibi bazı sorunsallar masaya yatırılacaktır. Bu iki konuşma da kaydedilip etkinlik arşivine dahil edilecek, dijital platformlardan izleyiciye ulaştırılacaktır.